İNDİRİM ZAMANI !

3 Ocak 2016 Pazar

Bakireyken Hamile Kalınır mı?

Bakireyken hamile kalınır mı
Gençlerimizin en büyük korku ve sorunlarından birisidir, bakireyken hamile kalınır mı sorusu. Öyle ki bakireyken hamile kalınır mı sorusunun yanında, sürtünme yoluyla ilişkinin, veya kıyafet üzerinden sürtünme yoluyla yapılan ilişkinin bakireyken hamile kalınır mı sorusuyla bağlantılı olduğu gelen sorular arasında.

Hamile kalınabilmesi için bir dizi olasılıklar vardır. Hamile kalabilmesi için vajinanın içine sperm hücrelerinin girmesi gerekmektedir.

Bakireyken hamile kalınır mı sorusu tam bu esnada anlam kazanmaktadır. Bakirelik vajina girişindeki zarın sağlam, yırtılmamış halde olması halidir. Yalnız bu zar üzerinde bir ya da daha fazla delikler mevcuttur. Eğer sperm vajina içerisine girdiyse bakireyken hamile kalınır. Ancak hamile kalmak için sadece sperm hücrelerinin vajinanın içerisine girmesi yeterli değildir. Kadınların hamile kalabilmesi için belirli dönemleri vardır bu dönemlerde vücutları yumurta üretmeye başlar. Bu yumurtalar adet dönemi sonrası hemen üretilmez aradan birkaç gün geçmesi gerekmektedir. Çünkü hem adet dönemi kadının yumurtlamaya hazır olduğu bir dönem olduğu için adet biter bitmez tekrar yumurtlamaya başlaması için vücudun kendini toparlaması gerekmektedir. Eğer spermler kadının yumurtlama dönemine denk geldiyse bakireyken hamile kalma olasılığı bile başlamıştır. Zaten hamile kalmanın bekâretle direkt alakası yoktur.


Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır MıSürtünme yoluyla ilişkiye girdikten sonra, bakireyken hamile kalınır mı? Bu soru gençlerin kafasının ne kadar karışık olduğunun bir göstergesidir. Aslında bakireyken hamile kalınır mı sorusu başlı başına bir karışıklıktır. Okullarımızda cinsellik eğitimi verilmiyor olabilir ama fen bilgisi derslerinde ne yapıyor bu çocuklar anlamak mümkün değil. Benzer sorular o kadar çok sorulmakta ki cinsel konularla ilgili derslere ağırlık verilmesi gençlerimiz için bakireyken hamile kalınır mı sorusunu sormaktan alıkoyacaktır.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı


Bakireyken hamile kalınır mı? Eğer sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadıysanız ve boşalma sırasında eşiniz vajinanın içine veya üzerine bir boşalma sağladıysa bakireyken hamile kalınır mı sorunun cevabı diğer şartlar da uygunsa evet olacaktır.


Bakireyim hamile kalır mıyım, bakireyken hamile olabilirmiyimPeki, bu diğer şartlar arasında hangileri vardır bakireyken hamile kalınır mı sorusunun muhatabı olan? Eğer kadın sürtünme yoluyla dahi olsa ilişkiye gireceği zaman doğum kontrol hapı veya buna benzer bir ilaç kullanmışsa büyük olasılıkla bırakın bakireyken hamile kalınır mı bakire olmasa dahi hamile kalması zordur.

Bakireyken hamile kalınır mı sorusunun bir diğer cevabı da hormonlara bağlıdır. Eğer kadın vücudu normal şartlar altında salgılaması gereken hormonları salgılayamıyorsa hem bakire değil iken hem de bakireyken hamile kalınır mı sorusuna hayır cevabımızı alacaktır. Hamile kalmak için salgılanan hormon değerleri çok önemlidir. Örneğin 2,5 olması gereken hormon değeri 9 hatta 16 çıkıyor ise o kadının hamile kalması çok zordur. Bu sebeple o kadın bakireyken hamile kalınır mı dese hayır cevabını alacaktır.


Bakire Hamile Kalabilir mi?

Bakire Hamile Kalabilir mi?Bakireyken hamile kalınır mı sorusunun bir diğer muhatabı erkeğin korunması. Eğer erkek bakireyken hamile kalınır mı sorusunun cevabını bulmak için daha önce emek sarf etmişse muhtemelen aynı sıkıntıya tekrar düşmemek için kendi korunma yöntemlerini deneyecektir. Bu yüzden bakireyken hamile kalınır mı sorusuyla eşini meşgul ettirmeyecektir.

Yorum Gönder