İNDİRİM ZAMANI !

20 Aralık 2015 Pazar

Sivilce Nedir?, Sivilceler Nasıl Geçer?


Sivilce Nedir? 
 Derinin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride kırmızı sivilce, kist, siyah nokta şeklinde kendini gösterir.
Sivilce Nasıl Oluşur? 
Genellikle yağlı yiyecekler yediğimizde veya stresli olduğunuz zamanlarda çıkar.
 

Sivilceler Nasıl Geçer? 
Buz tutabilirsiniz.Sivilcenin içimdeki zararlı mikroorganizmalar soğukta yok olurlar. 
Sarımsak tutabilirsiniz.Bir diş sarımsağı ortadan ikiye ayırıp sivilcenin olduğu yere tutabilirsiniz.İlk başta acı verebilir ama sonradan oradaki mikroplar yok olduğundan acı azalacaktır. 
Limon sürebilirsiniz.Limon asitli olduğundan dolayı cildinizi tahriş edebilir bu yüzden fazla sürmeyin ve sürdükten sonra iyice yıkayın.Cildi hassas olanlar bu maddeyi atlayabilir.


Diş macunu sürebilirsiniz.Naneli gibi olan diş macunlarını kullanmanız tavsiye edilir.Sivilce olan bölgeye sürdükten sonra 10 dk. kadar beklemelisiniz. 

 
Ağız çalkalama suyunu (Listesine vb.) bir pamuğa dökerek sivilceli bölgeye pansuman yapabilirsiniz.Bu sıvılar mikropları hızlıca yok eder. 
Bu maddeleri uyguladıkça sivilce ya da sivilcelerin hızlıca yok olduğunu göreceksiniz.Sivilcenin türüne göre değişiklik gösterebilir.Sivilceleriniz enfeksiyonlu ise bunları yapmayıp bir cilt doktoruna görünmesine fayda var.

Yorum Gönderme