İNDİRİM ZAMANI !

20 Aralık 2015 Pazar

Bitkisel Ürünlerin Yararları

Çok eski zamanlardan bu yana hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan bitkisel ürünler günümüzde de hastalıklar için kullanılan kimyasal ürünlere destek olması bakımından yardımcı ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Kimyasal ürünlerin vücudun dengesi üzerinde değişiklikler yapması sebebi ile pek çok kişinin bu ürünleri kullanma konusunda daha tedirgin olduğunu görebiliyoruz. Bitkisel olan ve tamamen doğal yollarla üretilmiş olan ürünlerin ise genel olarak yan etkisi olmayan ürünler olduğunu görebilirsiniz. 

Her ne kadar bitkisel tedavi yöntemleri kabul görmüş olsa da bunu sahtekârlık yolları ile yapan insanlar da bulunuyor. Bu sebeple uzunca bir süre devletin bu ürünlere izin vermediğini görebilmek söz konusu olsa da artık devletin bu ürünlere izin verdiklerini görebiliyoruz. Elbette bir bitkisel ürün üretimi için bazı denetimlerden geçilmesi gerekiyor. Pek çok rahatsızlık için rahatlatıcı ürünler olarak karşımıza çıkan bu doğal ürünlerin özellikle kas ağrıları gibi konularda oldukça faydalı olduklarını görebilmek mümkündür.

Gıda destekleri olarak da karşımıza çıkan bitkisel ürünlerin yararlarına baktığımız zaman içerisinde kullanılan bitkilere bağlı olarak farklı konularda işe yaradıklarını görebilmek mümkündür. Bu ürünlerin krem, hap-kapsül ya da içecek olarak kullanıldıklarını görebiliriz. Bunlar kas ve eklem ağrılarının yanı sıra zayıflama gibi farklı etkilere sahip olabilmektedir. Bu ürünleri kullanırken içerisinde bulunan bitkilere ve diğer maddelere dikkat etmeniz gerekir. Bazılarının içerisinde toksik maddeler ve polen bulunduğundan dolayı bu maddelere karşı alerjisi bulunan kişilerin tüketmemesi daha doğru olacaktır.

Bitkisel ürün kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde alerjinizi tetikleyebilecek bileşenler olabileceği gibi arsenik, civa, kurşun ve pestisit gibi zehirli oldukları bilinen maddeler de bulunabilmektedir. Bu sebeple de bu ürünleri kullanmadan evvel içeriklerini okumanız, bu maddelere karşı alerjiniz olup olmadığını bilmeniz ve çoğunlukla da doktorunuza danışarak kullanmanız gerekmektedir. Özellikle pek çok cinsel performans artırıcının size verdiği abartılı vaatlere kanmayıp başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere bazı rahatsızlıklar üzerinde olumsuz etki yapabileceğini bilmeniz faydanıza olacaktır.Bitkisel ürünler kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlara baktığımız zaman en başta üzerinde doğal olduğunu belirten bir ibarenin bulunup bulunmadığına bakmaktır. Bu ürünleri de ilaç gibi düşünmeniz ve doğru şekilde, doğru dozda kullanmanız gerekir. Hamileler ve emzirenler için farklı etkiler yaratabildiğinden bu kişiler ayrıca dikkat etmelidir. Bazı bitkisel olduğu belirtilen ürünler içerisinde üzerinde belirtilenlerden daha fazla bileşen olabilmesi sebebi ile mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Yorum Gönderme