İNDİRİM ZAMANI !

28 Kasım 2015 Cumartesi

El Ayak Tırnak Bakımı

El ayak tırnak bakımı oldukça önemlidir. Vücut sağlığı açısından bunlara dikkat edilmelidir. Özellikle kadınlar bu üçlüye oldukça önem vermektedir ve düzenli olarak bakımlarını yaptırmaktadır. görsel olarak da sağlıklı bir duruş isteniyorsa düzenli olarak el ayak tırnak bakımı yaptırılması gerekmektedir. Fakat bakımlı olmak kadınlar için daha fazla olsa da erkekler içinde önemlidir. Günümüzde artık kişisel bakımlar çok kolaydır.

    Kolaylıkla kuaförler de ve güzellik salonlarında buluna bilinmektedir. Bakımlı eller bakımlı ve temiz tırnaklardan anlaşılmaktadır. El ayak bakımı da sağlık açısından oldukça önemlidir. El ayak tırnak bakımı evde de kolayca yapılabilmektedir. Özellikle duştan çıktıktan sonra el ve ayaklarımızı vazelin ile güzelce ovabiliriz. Aynı masajı tırnaklarımıza da yapabiliriz. Sağlıklı tırnak düzenli kesilen tırnaktır. Uzun tırnaklar çok fazla mikrop ve bakteri barındırmaktadır. O yüzden duştan çıktıktan ve vazelin masajını yaptıktan sonra tırnakları kesmek gerekmektedir. Tırnakların bakımı görünüş açısından da önemlidir. Bu yüzden renkli ojeler kullanılmaktadır. Güzel bir görüntü için kıyafet ile uyumlu ojeler tercih edilebilir. Bu da tırnağınızın şık görünmesinde etkili olacaktır. El ayak tırnak bakımını ihmal etmek demek bazı rahatsızlıklara ve hastalıklara kapı açmak demektir. Tırnak mantarı bunlardan biridir. Tırnak üzerinde oldukça belirgindir. Tırnağın rengini değiştirmektedir. ilaçlı tırnak cilaları ve çeşitli antibiyotikler ile tedavisi uygulanmaktadır. Özellikle ayak tırnaklarında ki mantarlar uzun sürede geçmez ve yaklaşık bir yıla yakın tedavi uygulanmak zorunda kalına bilinir. Tırnak batması gibi de bir rahatsız vardır. 

      Bu yüzden düzenli olarak manikür pedikür e gidilmelidir. Tırnak batması oldukça rahatsız edicidir. İleri durumlarında ise ayakkabı giyilmekte bile zorlanılmaktadır. Evde de tırnak batmasına çözüm üretile bilinir. Tırnağın arasına pamuk koyarak bunun önüne geçile bilinir. El ayak ve tırnak bakımı kişisel bakım için önemlidir. Düzenli bir şekilde bakımı devam ettirmek gereklidir. Bazı insanlar bunu önemsemez ve gerek duymazlar. Fakat bir süre sonra el ayaklar ve tırnaklar buna karşılık bir sorun ortaya çıkarır. İhmal edilmemesi gereken bakımlardır. Özellikle ayaklar ve eller çok çabuk çatlayan ve hasar gören bir deriye sahiptir. Bu yüzden sürekli nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Eller kış mevsiminde balık pulu gibi bir görünüm almaktadır. Soğuk hava bunu etkilemektedir.

  O yüzden özellikle zeytinyağlı nemlendiriciler kremler kullanılmalıdır. Ayak bakımı ürünleri de oldukça gelişmiştir. Bir çok kozmetik satılan marketlerde ayaklar için çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bunlar krem jel sabun gibi ürünlerdir. Evde kolaylık ile kullanıla bilinmektedir. Tırnaklar ise güçsüz kalındığında kolayca kırılır. Bayanlar için rahatsız edici bir durumdur. Bu yüzden güçlendirici cilalar bulunmaktadır. Bu cilalar sayesinde tırnaklar vitaminini alır ve kırılmaz. El ve tırnak bakımının en güzeli de düzenli ve sürekli el yıkamaktan geçmektedir. Eller ne kadar yıkanır temiz tutulursa o kadar sağlıklı bir görüntü oluşmuş olur. Tırnak bakımı için düzenli beslenme de oldukça önemlidir. Vücudun vitamin alması sonucunda tırnak kırılmasının önüne geçile bilinir. El ayak bakımları için güzellik merkezleri de çoğu yerde bulunmaktadır. Güzel görünüme önem veren kişiler haftada bir bu bakımları uygulatmaktadırlar. Gerçekten uzman kişiler tarafından yapılan bu bakımların sonucu başarılır olmaktadır. Tırnak batmaları içinde yardımcı olunmaktadır. Evde çaresi bulunamayan tırnak batmaları kuaförlerde de halledilmektedir. Fakat kuaförlerinde halledemediği durumlarda kesinlikle doktora başvurulması gerekilmektedir. Doktor gerekli gördüğü zaman ise tırnak çekile bilinmektedir. Anlaşıldığı üzere el ayak ve tırnak bakımı oldukça önemlidir. İnsan hayatında kişisel bakımlar büyük bir yer almaktadır. Bu bakımlar sağlıklı ve güzel görünüme olanak sağlamaktadır.

Yorum Gönder