İNDİRİM ZAMANI !

6 Kasım 2015 Cuma

Akne ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer


Yüzdeki Leke Ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Akne hem sağlık açısından hem estetik açıdan rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Aknelerden sonra kalan sivilce lekeleri de pek çok kişinin kabusudur. Sivilce izleri nasıl geçer makalemizde akne lekelerine bitkisel ve doğal çözümlere yer verdik.
akne_izleri_nasil_gecer (1)
Limon Suyu
Limon suyu doğal cilt beyazlatıcıdır ve sivilce lekelerinin kaybolmasında yardımcı olur. Bir pamuğa eşit miktarda su ve limon suyu damlatın ve yalnızca akne izlerinin olduğu bölgeye bunu uygulayın. 15-20 dakika sonra yüzünüzü yıkayıp durulayım.
Limonun ph derecesi 2 cildinizin ise 4.0-7.0 arası olduğundan ciltte limon suyunu uzun süre tutmak zararlı olabilir.
Limon cildi kurutabileceğinden, yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize nemlendirici sürmekte fayda var.
akne_izleri_nasil_gecer (2)
Karbonat İle Peeling
Karbonat cildinize peeling uygulayarak, ölü hücrelerden arındırır, böylece akne izlerinin görünürlüğünü hafifletir.
Yapmanız gereken şey 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırıp, hamur kıvamına getirmek. Ardından maskeyi cildinize 2 dakika masaj yaparak yedirin, yüzünüzü yıkayıp kurulayın, hepsi bu!
Bu maskenin sivilcelerin üzerine uygulanması tavsiye edilmez, çünkü karbonatın ph seviyesi 7.0’dir, cildinize uygun maddeler ise 4.7-5.5 aralığında olmalıdır, akneye karbonat sürmeniz iltihabın daha da yayılmasına neden olabilir.
Diğer bir uygulama karbonatı sivilce lekesinin olduğu yere toz halinde sürün, 10-15 dakika bekleyip, yıkayıp durulayın.

sivilce_izleri_nasil_gecer (3)
Bal
Bal sivilce izleri ve akne lekelerinin yol açtığı kırmızılıkları tedavi etmekte doğal bir çözümdür.
Çünkü bal antibakteriyel özellikler içerir, cildi yatıştırır ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Akne izlerinin olduğu yere balı uygulayın.
Bal kuru ciltler içinde harika bir maddedir, cildi tahriş etmeden nemlendirir.

Sivilce Nasıl Geçer, Ne Yapmalı? Tıklayınız


sivilce_izleri_nasil_gecer (4)
Buz
Buz ilithabı yatıştırıcı, kızarıklıkları azaltıcı özellikleri ile akne lekelerini solduran doğal bir çaredir.
Bir kumaşa buz parçasını sarın, sivilce lekelerinin olduğu yere bir kaç dakika boyunca sürün.
Buz küpüne yeşilçay koyup, dondurmanız, ve bu yeşil çay buz küplerini cildinize uygulamanız, sivilce lekelerinden kurtulmakta, yeşilçayın anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı daha etkili olacaktır.
sivilce_izleri_nasil_gecer (5)
Sandal Ağacı Macunu
Sandal ağacı tozu cilt sorunları için şifalı bir bitkidir.
1 yemek kaşığı sandal ağacı tozuna biraz gülsuyu veya süt damlatıp hamur kıvamına getirin.
Yarım saat sivilce lekesi olan yerde tutun.
Bu tarifi her gün akne izleri geçene kadar uygulayın.
Sandal ağacı tozunu biraz balla karıştırıp lekelere uygulamak da işinizi görecektir.
sivilce_izleri_nasil_gecer (6)
Elma Sirkesi
Elma sirkesi cildinizin ph dengesini sağlamasına yardımcı olarak, kırmızı lekelerin ve sivilce izlerinin yok olmasına yardımcı olur.Eşit oranda su ile elma sirkesini karıştırıp seyreltin, akne lekelerine bunu uygulayın. ( elma sirkesini su ile seyreltmezseniz yüzünüzde kızarma yapar!)
sivilce_izleri_nasil_gecer (7)
Kortizonlu Kremler
Cildiye doktorunuza danışarak ve cildinizdeki iltihabı ve tahriş görünümü yok etmek için kortizonlu cilt kremlerini deneyebilirsiniz.
sivilce_izleri_nasil_gecer (8)
Glikolik ve salisilik asitli Kremler
Glikolik ve salisilik asitler cildin üst tabakasını soyarak, taze cilt çıkmasını sağlayan maddeler.
Cildiye uzmanına danışarak bu ürünleri içeren kremler kullanabilirsiniz.
sivilce_izleri_nasil_gecer (9)
Lazer Tedavisi
Akne izlerinin solmasına yardımcı olabilecek bir diğer yöntem de lazerdir.
Doktorunuza danışıp uygulatabilirsiniz.
ilgili konular

Cilt İzleri Nasıl Geçer? En Etkili Yöntemler Tıklayınız


------------------------------------------
Yüzdeki Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?


Kırmızı sivilce lekeleri, sivilcenin hemen ardından oluşur ve genellikle sıkılan sivilcelerden sonra görülür. Bu kırmızılık zaman içinde kendi kendine kaybolur. Bazı durumlarda, özellikle hijyenik olarak içi boşaltılmamış sivilcelerden sonra “sivilce izi” denilen kahverengi lekeler veya cilt yüzeyinde pürüzler oluşabilir. Bu izler hafifse cildi tazeleyen ve yeni cilt hücresi üretimini teşvik eden ve yüzü pürüzsüzleştiren doğal peeling etkili kozmetik ürünlerini deneyebilirsiniz. Eğer izler birkaç hafta sonra geçmediyse, içinde lazerli tedavinin de bulunduğu bir kaç alternatiften birini kullanabilirsiniz.

Çabuk Çözümler

Sivilcenizi sıktıysanız veya kırmızılık çok dikkat çekiyorsa hemen üzerine buz koyun. Buz en azından şişliği alacaktır. Diğer acil durum çözümü ise, cilt lekeleri için özel olarak üretilen, normal fondötene göre daha yoğun olan fondötenlerdir.

Cilt Beyazlatıcılar

Cildi yenileyen diğer yöntemlerin yanı sıra, kırmızı sivilce izlerini direk olarak tedavi etmek için, sivilce izinin bulunduğu bölgelerde kojik asit, meyan kökü ekstresi, arbutin, dut özü ve C vitamini gibi cilt ağartıcıları içeren kozmetik kremleri kullanabilirsiniz. Cilt beyazlatmak için kullanılan bir diğer ürün olan hidrokinon içeren kremler ülkemizde satılmakta ancak bu maddeyi içeren kozmetikler ABD ve Avrupa ülkelerinde kanserojen olduğu için yasaklandı ancak bazı cilt hastalıklarının tedavisinde reçeteli kullanımı bu ülkelerde de hala devam etmekte. Bu yüzden aldığınız kremin içeriğinde “hidrokinon” olmamasına dikkat edin ve doktorunuz reçete etmedikçe bu kremleri kullanmayın.
Doğal cilt beyazlatıcıları da kullanabilirsiniz. Çilek, limon gibi asit içeren gıdalar cildi ölü hücrelerden temizlerken sivilce izlerini bir kaç tona kadar açabilir. Evde hazırladığınız cilt bakım maskelerine limon veya çilek ekleyebilir, ya da taze sıkılmış limon ve çilek suyunu bir pamukla izlerin üzerine sürebilirsiniz. Cilt beyazlatıcı maskeler sayfamızda bu maskeler ve kullanımları hakkında daha geniş bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca yüzdeki lekelere bitkisel çözümler makalesinde evde hazırlayabileceğiniz doğal leke maskeleri ile ilgili tarifler yer alıyor.

Profesyonel Tedaviler

Eğer yara izleri derinse ve lekeler tüm müdahalelere, kozmetik ürünlere rağmen ortadan kaybolmadıysa bunun için bir güzellik merkezinde yaptırabileceğiniz profesyonel tedavi yöntemlerinden birine yönebilirsiniz. Tüm bu tedavilerin ilk amacı cildin en üst katmanını soyarak alttan yeni cildin çıkmasını ve dolayısıyla yüzeyde bulunan lekelerin hafiflemesini, bazı durumlarda tamamen yok olmasını sağlamaktır. Günümüzde cilt lekeleri için kullanılan yöntemler lazerli leke tedavisi, mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling‘dir. Bu yöntemler bitkisel yöntemlere göre daha hızlı sonuç almanızı sağlar ancak her seanstan sonra cildin toparlanması için bir kaç gün gerekir.

Korunma

Sivilce izlerinde ve diğer cilt lekelerinden korunmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle sivilceleri sıkmamaya, kurcalamamaya çalışın. Sivilcelerle ne kadar çok uğraşırsanız leke kalma veya yayılma ihtimali o kadar artar. Genel olarak cilt lekeleri içinse, güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürün ve yüzünüzü güneşten mümkün olduğunca koruyun.

-----------------------------------------

Sivilce Nasıl Geçer, İzleri, Lekeleri Doğal Maske Tedavisi ve İlaç Kremleri İle Nasıl Giderilir?

Ciltte, yüzde çıkan sivilce ve akne izleri için tam kapsamlı bir yazı hazırlamak istedik. Sivilce nasıl geçer, izleri nasıl giderilir, hangi doğal tedavi çözüm yöntemleri iyi gelir, bitkisel sivilce maskeleri, krem ve ilaç tedavisi kısaca sivilceler ve lekeleri için her şey yazımızda;
Sivilce Neden Çıkar: Yüz yada genel vücut yüzeyinde meydana gelen iltihaplı oluşumlar olarak gözlenen, sivilcelere neden olan etmenlerin tek bir kaynağa bağlanması doğru bir değerlendirme olmayacaktır. Tıbbi anlamda temel neden hormon seviyelerinde (testosteron hormonu) gözlenen artış sonucu sivilce çıkar. Yağ bezleri bu artıştan etkilenerek, cilt yüzeyinde birikme gösterir. Gözeneklerin tıkanması ya da bakteri türevlerinin bu yağ ile beslenmesi sonucunda ise; iltihaplı oluşumlara sivilce denir. Fakat ciltte ve yüzde çıkan sivilcelerin oluşumunda rol oynayan pek çok etmen bulunmaktadır. Cilt yapısının nitelikleri, beslenme alışkanlıkları ve genetik özellikler de sivilce nedeni olabilmektedir.

Sivilce İzleri İçin Doğal Tedavi Maske Tarifleri İle Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Aşağıda yüzdeki sivilce izleri için bitkisel çözüm niteliğinde sivilce maskeleri verilmiştir. Evde rahatlıkla hazırlanan bu doğal yöntemler kırmızı ve morluk gibi görünen sivilce izlerine iyi gelir ayrıca yüzde çıkan lekeler için de bu kür tariflerini kullanabilirsiniz.
Limon Suyu & Aspirin Maskesi: Antibakteriyel bir içeriğe sahip olan limon suyu ile cilt tabakası için yararlı etkileri bulunan salisilik asite sahip olan aspirin birleşimden elde edeceğimiz doğal maske; cilt dokusunun yenilenme süreci içerisine girmesine ve dolayısıyla da mevcudiyet barındıran sivilce izlerini yok etmek için yardımcı olacaktır.
sivilceler için maske sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? sivilcemaskesiSivilce Lekeleri Maskesi İçin Malzemeler:
 • 5 adet aspirin
 • 1 adet orta boy limon
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3 yemek kaşığı karbonat
Yapılışı: Sivilce izlerini geçirmek için maske tarifine öncelikli olarak aspirinleri bir bardak yarımı ile iyice ezerek toz haline getirmekle başlıyoruz. Diğer tarafta limonu taze olarak sıkarak suyunu elde edin. Toz haline getirilmiş olan aspirinleri orta boy bir kabın içerisine alarak içerisine 1 yemek kaşığı kadar limon suyundan ekleyin. 10 dakika kadar beklettikten sonra karışımın içerisine 1 yemek kaşığı kadar sıcak bal ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra; sivilcelerin oluşum göstermiş olduğu bölgeye uygulayın. Karışımın yüzünüzde kurumasının ardından karbonata batıracağınız bir pamuk ya da bir bez yardımıyla yüzünüzden temizleyin.
Sivilce Lekelerine İyi Gelen Çilek & Yoğurt Maskesi: Sivilce tedavisi için üretilmiş olan kimyasal kaynaklı pek çok ilacın içeriğinde yer almakta olan çilek; salisilik asit bileşenine sahiptir. Yoğurt ise; cilt sıkılaşmasının sağlanması için oldukça etkin bir besindir. Bu iki ögeyi bir araya getirerek elde edeceğimiz sivilce lekesi için bitkisel maske sonucunda sivilce izlerine karşı oldukça hoş kokulu bir maske uygulamasına sahip olacağız.
Ciltteki Kırmızı ve Morluk Gibi Akne İzlerine İyi Gelen Maske İçin Malzemeler:
 • 40 (yarım çay bardağı) gram taze çilek
 • 40 gram yoğurt
Maskenin Tarifi: Öncelikli olarak hazırlama aşamasında kullanacağımız malzemelerin oda sıcaklığına ulaşmasını sağlayın. Ardından çilek ve yoğurdu orta ebatlarda bir kap içerisinde çatal yardımı ile ezip tamamıyla püre kıvamına getirin. Yüzdeki akne izlerine uyguladıktan sonra durulamak için 20 dakika kadar bekleyin. Bu sürecin sonunda ılık su yardımı ile durulamak sivilce lekelerine iyi gelir ayrıca doğal sivilce izleri tedavisi için çok etkili bir maske tarifidir.
Ceviz Yaprağı Maskesi İle Sivilceler Nasıl Geçer: Antiseptik özelliği bulunmakta olan ceviz yaprakları sivilce dahil tüm cilt hastalıkları için oldukça etkili bir besindir. Düzenli uygulamak sivilcelere iyi gelir hatta sivilceleri gidermek, yok etmek için etkili yöntemler arasındadır.
Maske İçin Malzemeler:
 • 20 gram kadar ceviz yaprağı
 • 500 ml. su
Hazırlama: Evde sivilceler ve lekelerini geçiren kür için kaynama noktasına getirilmiş olan 500 ml. suyu ocaktan alın ve içerisine ceviz yapraklarını ufalayarak ekleyin. Ardından üzerini kapatarak 1 saat kadar demlenmesini bekleyin. Elde edilen kürü sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez cilt yüzeyine haricen uygulanması gerekmektedir. Tavsiye edilen düzenli uygulama süreci 2 haftadır. İki haftanın sonunda sivilce izlerinin tamamıyla ortadan kalmış olduğunu göreceksiniz.
Buz: Yüzde ve ciltte çıkan sivilcelere buz doğal yöntem olarak iyi gelir. Vücutta bulunan bakterileri yok etmek için de kullanabileceğiniz buz, gözenekleri açarak sivilceli cilde iyi gelecek.

Sivilce Lekelerinin Tıbbi Tedavi Yöntemleri:

Dermaroller Uygulamalar: Sivilce oluşumları için uygulanan tıbbi alternatiflerin başında gelen Dermaroller metodu: sivilce izleri üzerinde gezdirilir. Sonucunda ise; problemli bölge üzerinde mikro delikler meydana getirilir. Vücudun bir yara olarak algılayacağı bu delikler için kollajen üretimi aktif hale getirilir. Böylelikle cilt ve yüz üzerinde hücre canlılığı ve yenilenme süreci başlatılmış olacağından sivilce lekelerinin manipüle edilmesi sağlanır.
Enjeksiyon Yöntemi: Kist kaynaklı olarak sivilce oluşumunun meydana gelmiş olduğu durumlarda sivilce lekelerinin tedavisi için kullanılmakta olan yöntem; steroid enjeksiyonudur. Uzman kişiler tarafından uygulanmakta olan tedavi; cilt yapısı üzerinde meydana gelmiş sivilce lezyonlarının iç dokusuna steroid enjeksiyonu gerçekleştirerek hücre yenilenmesini aktif hale getirme prensibine dayanır.
yüzdeki sivilceler için lazer tedavisi sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? sivilce izleri lazer ile nas l giderilirLazer Uygulamaları: Fraksiyonel Lazer Tedavisi olarak adlandırılmakta olan bu yöntem dahilinde; sivilce izlerinin gözlenmekte olduğu bölgeler üzerine lazer ışını uygulanır. Bu yöntem sivilce lekelerinin giderilmesi adına uygulanmakta olan tedavi alternatiflerinin; en kısa süre içerisinde sonuç alınabilen ve göstermiş olduğu etki kalıcı nitelikte olan tedavi uygulaması olarak yer almaktadır.

Sivilce İçin Kullanılabilecek En Etkili Sivilce Kremleri İle Akneler Nasıl Geçer:

Benzamycin sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? sivilce kremiBenzamycin Sivilce Kremi: Günde 1 kez yatmadan önce uygulanmalıdır. Düzenli kullanımı sonucunda sivilceler nasıl giderilir sorusunun cevabı bu sivilce kreminde.
İmex Sivilce Kremi: Sivilce tedavisinde kullanılmakta olan kremler arasında en yüksek düzeyde tedavi göstermekte olan İmex; aynı zamanda bir fondöten işlevi de göstermektedir. Bu sayede bir yandan sivilce tedavisi sağlıyorken, diğer bir yandan da daha estetik bir cilt görünümün sağlanmasına yardımcı oluyor. Düzenli uygulanması gerekmekte olan krem; sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez ufak miktarlarda uygulanmalıdır.
Nadixa Sivilce Kremi: Uzun süreler varlığını muhafaza eden yüzdeki sivilcelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli kullanımında sivilceye iyi gelen yöntemler arasındadır.
Fucidin Sivilce Kremi: Yoğun iltihap gözlenen sivilcelerin tedavi altına alınmasında etkilik sağlamakta olan Fucidin; günde 3 kez minimal dozlarda kullanılmalıdır. Uçları kırmızı ve sarı İltihaplı sivilceleri yok etmek için kullanabilirsiniz.
Clindoxyl Sivilce Kremi: Deri altı sivilcelerin tedavisinde kullanılmakta olan Clindoxyl; bu sivilceleri manipüle ederek cilt yüzeyinde oluşum göstermesine engel olur. Krem cilde uygulandığında kısmi olarak yanma hissi ve kızarıklık meydana getirmektedir. Günde 1 kez gece yatmadan uygulanılmalıdır.

Yüzdeki Sivilceden Kurtulmak İçin Evde Uygulanabilecek Doğal Kür Yöntemleri;

 • Sivilceleri yok etmek için yarısına kadar su doldurulmuş olan orta boy bir tencereyi ocağın zerine koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynama seviyesine ulaştıktan sonra; yüzünü bir havlu ile koruyarak tencereye doğru eğilin. Bu sayede yüzünüze buhar seansı uygulamış olacaksınız. Bu yöntem yüz üzerinde cilt dokusunda oluşum göstermiş deformasyonların manipüle edilmesine ve sıkılaşmasına olanak tanıyacaktır.
 • Sivilceleri geçirmek için 20 gram ( bir yemek kaşığı ) toz tarçın ile yine 20 gram kadar limon suyu ekleyin iyice karıştırdıktan sonra problemli bölgeye uygulayın.15 dakika kadar sonra ılık su ile durulayın.
 • Bir adet orta boy portakalı rendeledikten sonra havan yardımı ile iyice ezin. Ardından yüzünüzde 30 dakika kadar bekletip, yüzünüzü yıkayın.
 • Orta boy bir domatesi, rende yada blender yardımı ile püre kıvamına getirin. Yüzünüze uyguladıktan sonra durulamak için 1 saat kadar bekleyin.Yüzde çıkan sivilceler için iyi gelen bu kür sivilceleri patlatma dışında bir tedavi sunuyor. Unutmayın sivilceyi patlatmak oyun değildir. Patlattıktan sonra sivilce lekeleri oluşabilir.
 • Evde sivilcelere iyi gelen diğer bir bitkisel tedavi yöntemi ise: 40 gram (yarım çay bardağı) gül suyu ile yine 40 gram kadar limon suyu ile karıştırın ve sivilceli bölgeye uygulayın. 15 dakika sonra yıkamak sivilcelere iyi gelir.

Sivilce İçin Kullanılabilecek İlaçlar ( Tablet )

Monodoks: Vücuttaki yağ yakımının aktif hale getirilmesi amacıyla kullanılmakta olan Monodoks; metabolizma işleyişini düzenleyerek bedensel yapıda bulunan fazla yağ sebebiyle kaynaklanan sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Günde bir kez sabahları tok karna olarak kullanmak yüzdeki yağ oranını dengelemekle beraber sivilcelere çözüm oluyor.
Tetradoks: Anti- mikrobik niteliği bulunmakta olan ilaç; ciltteki bakterilerin manipüle edilmesini sağlayarak sivilceleri patlatma olmadan tedavisini sağlar. Tetradoks; bir antibiyotik tedavisi olduğundan dolayı; bir hekime danışılarak kullanılmalıdır.

Ciltte ve Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalıyız:

 • Sivilce çıkmasına sebebiyet veren etmenlerin en başında yer alan ilk unsur yağlı cilt tabakasına bağlı gözenek tıkanıklığıdır. Bu sebeple geceleri yatmadan önce sabun ya da yüz temizleme jeli ile mutlaka yüzünüzü yıkamalı ve ılık su ile iyice durulama yapmalıyız.
 • Yüzde Sivilce Çıkmaması İçin sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? sivilceYıkamanın ardından kurulamak için kesinlikle ortak kullanılan el havlusu kullanılmamalı. Ev hanesi tarafından ortak kullanılmakta olan kurulama havluları; kısmı ölçüde nemlilik oranına sahip olduğundan bu yüzeylerde bakteri oluşumu oldukça yoğundur. Cilt gözeneklerini bu bakterilerden korumak için kağıt havlu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.
 • Yeme alışkanlıkları bakımından hayatınıza kısmi ölçüde sınırlamalar getirmelisiniz. Kendinizi bir rejim programı ciddiyetine sokmayın fakat yağ ve şeker bakımından zengin olan besinlerin aşırı tüketiminden kaçının. Ayrıca beslenme planınızı yalnızca fast-food yiyecekler meydana getirmesin. Sivilcelere iyi gelen yiyecekler tüketmeye çalışın.
 • Bayanlar makyaj malzemelerinin seçiminde cilt yapılarını dikkate almalılar. Ağır kimyasallar gözenek tıkanmasına neden olabilir sivilce lekelerine yol açabilir.
 • Makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmayın. Pek çok kadını günün yorgunluğu ile istemeden de olsa yapmakta olduğu bu ihmal cilt tabakasını deformeye uğratmaktadır.
 • Sivilcelerin oluşumu için zemin hazırlayan çevresel bir faktör de strestir. Yoğun tempo çalışma süreçlerinde, sınav döneminde ve regl günleri gibi zaman dilimlerinde sivilce oluşumunun daha hızlı oluşumu gözlenir. Stresten uzak durabilmek elbette ki kolay bir adım değil fakat en azından kendi kendinize ufak oto-telkin seansları uygulayabilirsiniz.
 • Yüzde sivilce çıkmaması için kontrollü bir uyku düzenine sahip olmaya çalışın. Uyku süreçleri bedensel işleyişin sürdürülümü açısından önem teşkil etmektedir. Hormon ve metabolizma dengelerinin aksaması uyku düzeni ile bağlantılıdır. Bu denge sivilce oluşumu için elzemdir.
 • sivilce lekeleri sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? sivilce izleriGözenek tıkanıklığı vücuda yeterli ölçüde su alımı gerçekleştirilmediğinde de meydana gelebilmektedir. Gün içinde sık sık su tüketmeye özen gösterin.

Akne, Sivilce Yapmayan Kozmetik Ürünleri:

Hemen hemen her kadının kullanmakta olduğu kozmetik ürünler; ne yazık ki cilt ve yüzde sivilce oluşumuna sebebiyet veren unsurların başında geliyor. Gözeneklerin tıkanmasına ve dolayısıyla da bakteri oluşumuna davetiye çıkartmakta olan bu ürünlerin yol açtığı zararların ne kadar farkında olursak olalım, kullanmaktan kendimizi alamıyoruz. Fakat sorunun kapsam altına altığı kitlelerin geniş olması kozmetik ürünleri üretmekte olan birkaç firmanın harekete geçmesini sağlamış gibi görünüyor. Daha önceden kullandığımız ürünler sivilce izi yapabiliyordu.
sivilcelere ne iyi gelir sivilce Sivilce ve İzleri Tedavi Yöntemleri İle Nasıl Geçer? akne nas l ge erAşağıda sizinle isimlerini paylaşacağımız markalar; bileşenlerine eklemiş oldukları salisilik asit ile kullanım sırasında meydana gelen gözenek tıkanıklığının saf dışı kalmasını sağlıyorlar. İşte bu markaların isimleri;
 • Everyday Minerals
 • Coastal Classic Creations
 • Young Blood

Yorum Gönderme